TTNET’ten Kurtulma Hikayemiz

Yeni taşındığımız bölgenin fiber internet altyapısının hazır olduğunu öğrenince daha önce yapmayı hiç düşünmediğim fiyat ve hız karşılaştırması yapmaya karar verdim.

Sitelerde okuduklarımın yanı sıra komşularımla da memnuniyetleri hakkında görüştüm ve Superonline Fiber’e geçmeye karar verdim. Zira mevcut “8 megabite kadar” isimli TTNET hizmetime ödediğimden çok daha azıyla 20 Mb sabit bir  hıza kavuşacaktım.

Superonline

Online başvurumdan (sitesinden form dolduruyorsunuz) 1 saat sonra telefonla arayıp randevu istediler ve ertesi güne verdiğim randevuma dakikasına kadar tam zamanında gelip sorunsuzca eve fiber internetimi bağladılar. Sırf bu dakiklikleri ve hızlı davranışlarından ötürü bile teşekkür ederim. TTnet daha önceki evimizde bağlantı kurmak ve yarattıkları sorunları gidermek için gelmekte çok nazlanmış, randevularına gelmemiş ve telefonlara çıkamamıştı. Halen de bir müşteri temsilcisine bağlanmaya çalıştığınızda hat düşüyor.

TTnet aboneliğimizi iptal etmek için eşimin bir telekom müdürlüğün gitmesi gerekiyormuş (hat eşimin üzerineydi) ve o da fırsat bulduğu bir zaman gidip iptal dilekçesi verdi. Biz her şey tamam derken bir akşam eşimin telefonu uzun uzun çalmaya başladı “bıktım artık bunlardan niye arıyorlar hala her seferinde reddettiğim halde?” diye sordu. Ben de sistemlerinin otomatik olarak aradığını ve açıp “İS-TE-Mİ-YO-RUM” demedikçe aramaya devam edeceklerini söyledim. Bir sonraki aramalarında da telefonu ben açtım.

Meğer arayan -sonradan öğrendiğim adıyla- TTnet’in İkna Birimleri‘ymiş. Vay efendim neden ayrıldınız, kararlı mısınız? konulu bir konuşmadan sonra telefonun karşı tarafındaki hanım şöyle bir öneride bulundu. Aynen iletiyorum: “İzin verirseniz kişisel bilgilerinizi ve abonelik numaranızı sistemimizde kayıtlı tutalım, böylece tekrar bize dönmek isterseniz bağlantı ücreti ödemeden ve taahhüt zorunluluğunuz olmadan tekrar abone olabilin. Her hangi bir ücretlendirme olmayacak bunun için” Ben de “Pekiyi” dedim ve telefonu kapattık. 2-3 saniye sonra telefona şöyle mesaj geldi “Bizimle çalışmaya devam ettiğiniz ve aboneliğinizi iptal etmediğiniz için Teşekkürler!” Her halde sistemlerinde bir sorun oldu, deyip geri aradım. Ama müşteri temsilcisine ulaşmak ne mümkün? Hangi menü yolunu denediysem de ulaşamadım. Müşteri temsilcisine bağlıyorum deyip hattı düşürüyordu sistemleri.

ttnet

Hemen twitter’dan bana ulaşmalarını isteyen bir mesaj ve direkt ileti yolladım. Daha önce de sadece sosyal medya üzerinden ulaşabilmiş ve “sosyal medya ekipleri” olarak adlandırılan nazik ve bilgili temsilcileriyle problemimi halledebilmiştim. Ama bu sefer 3 gün boyunca mesajlarıma cevap alamadım. Sonunda bana dönüş yapan sosyal medya yetkilisi hanıma durumu anlattım ve öğrendim ki beni kullandığın kadar öde gibi isimlendirdikleri bir sisteme dahil etmişler. “Madem görüşmelerimiz kaydediliyor, o zaman lütfen o görüşme de dinlensin, bana söylenen bu değildi. Lütfen iptal edin.” dedim. Yöneticilerine kaydı dinlettireceğini ve gereğiyle ilgili bana dönüş yapacağını söyledi.

Akşam aynı hanımdan tekrar bir telefon aldım ve “kayıtlarınız dinlendi, size bu paketle ilgili detaylı bilgi verilmiş siz de kabul etmişsiniz” dedi. “Siz dinlediniz mi bunu” diye sorduğumdaysa yetkisi olmadığını, yöneticilerinin kendine söylediğini belirtti. İptal edebilmek için eşimin tekrar telekom’a gidip tekrar aynı dilekçeyi vermesi gerektiğini söyledi. Tabii biz de öyle yaptık ve sonunda ancak o zaman dalaverelerinden kurtulabildik.

Bu yaşadıklarımızı buradan paylaşmamın amacı, eğer siz de TTnet aboneliğinizi iptal ettirdiyseniz -veya öyle sanıyorsanız- emin olmak için kontrol etmeniz. Zira bir gün bir faturayla karşılaşabilir veya aboneliğinizin sürdüğünü öğrenip sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu ücretsiz tarife yarın öbür gün ücretlendirilir ve size fatura edilirse de gıkınızı çıkaramazsınız çünkü kumpas güzel kurulmuş.

Pekii Superonline nasıl derseniz; sorunsuz ve 20Mb hızı sabit. Yıllar önce ilk internet paketim de Superonline olduğu için belki de markaya karşı biraz daha yakınımdır, bilemiyorum ama memnun ve mutluyum.

Mesajlarım: Teşekkürler Superonline.. Allah müstahakınızı versin TTnet!

AKLINIZDAKİLERİ PAYLAŞIN, SORU SORUN veya YORUM YAZIN