Altuğ Gürkaynak

Web ve Kullanıcı Arayüzleri Uzmanı

 

1999 yılından bu yana web tasarımı ve web teknolojileri üzerine devam eden kariyerimde, Türkiye’nin önde gelen bilişim firmalarında çalışma fırsatı buldum.

Kullanıcı arayüzleri, arama sonuç sunumu ve diğer kullanıcı etkileşimli arayüz tasarımlarında, kullanıcı dostu ve rahatlığa önem veren yapılar geliştiriyorum. CSS3, HTML5, Adobe Photoshop, SEO, WordPress, renk yönetimi, görsel optimizasyonu, web projelerine sosyal medya entegrasyonu ve projelerde zaman yönetimi alanlarında tecrübeliyim.

Bunlara ek olarak, Bulut Bilişimi, Adobe Muse gibi yeni nesil tasarım programları ve uygulamaları kullanıyor, CSS Frameworkleri ve kendi framework çalışmalarımı geliştiriyorum.

Sadece bilişim firmaları değil, her boyutta işletmenin iyi ve kullanıcı dostu tasarımlar yapmasının kendileri için hayati olduğuna inanıyorum. Tüm dünyanın – özellikle ticaretin – çevrimiçi bir yapıya döndüğü günümüzde, herkesin işinin bugünü ve geleceği için, mobil ve esnek tasarımlar yaratmak ve daha iyiye götürmek mecburiyetinde olduğuna inanıyorum.

Eğitim

2000 yılında Başkent Üniversitesi – Bilgisayar Donanımı (önlisans) bölümünden mezun olduktan sonra, ikili öğretim sistemiyle, Anadolu Üniversitesi – Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne kaydoldum. Uzun süren, sürümcemeli bir eğitimden sonra 2007 yılında bu bölümden mezun oldum. 2013 yılındaysa dikey geçiş hakkımı kullanarak girdiğim, İşletme Fakültesi – İşletme Bölümü‘nde lisans eğitimimi tamamlamak üzereyim.

Bunlar dışında, çeşitli eğitim ve seminerlerde; MCSE, Bulut Bilişim, HTML, İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite Yönetim Sistemi, Müşteri Memnuniyeti, Çevre Yönetim Sistemi, Windows Server, Web Design Concepts gibi sertifikalara da sahibim.

Kilometre Taşları

  • 2016 – 2017 Markafoni – Gamqecell – Turkcell – Optimocha
  • 2007 – 2010 GittiGidiyor.com
  • 2002 – UYAP’ın ilk adımları
  • 2001 – 2015 KayipDunya.com